Wczytywanie...

Komunikat

W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów prosimy o zgłaszanie się na zaplanowane wizyty zgodnie z umówionym terminem.

Do poczekalni zapraszamy osoby  maksymalnie 15 minut przed planowaną godziną konsultacji.

Rejestracja

Pon - Pt 8:00 - 18:00

ul. Żywiecka 11A,

34-340 Jeleśnia

GABINET PIELĘGNIARKI ŚRODOWISKOWEJ

Pielęgniarka środowiskowa opiekuje się pacjentem i wykonuje w ramach swoich obowiązków szereg czynności medycznych. Do jej zadań należy też edukacja pacjenta, by nauczył się żyć ze swoją chorobą i dowiedział, jak należy postępować, by nie chorować.

Pielęgniarki  POZ realizują kompleksową opiekę pielęgniarską, a w szczególności:

  • rozpoznawanie warunków i potrzeb zdrowotnych podopiecznego
  • rozpoznawanie problemów pielęgnacyjnych
  • planowanie i realizowanie opieki pielęgnacyjnej
  • ocenianie skuteczności zastosowanych procedur pielęgnacyjnych
  • realizację zleceń lekarskich
  • udzielanie w określonym odrębnymi i szczegółowymi przepisami zakresie świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych wykonywanych samodzielnie
  • edukację zdrowotną, promocję zdrowia i profilaktykę chorób

Pielęgniarka POZ prowadzi też ocenę prawidłowości rozwoju fizycznego dzieci (do 18 roku życia) na podstawie testów przesiewowych w czasie wizyt patronażowych.
Pielęgniarka udziela pomocy w przychodni POZ w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 do 18:00. Jeśli więc konieczne jest zrobienie zastrzyków czy pielęgnacja ran w soboty i niedziele lub święta, wówczas lekarz POZ lub pielęgniarka POZ zgłaszają taką potrzebę w przychodni, która będzie je wykonywała w trybie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na danym terenie.
Zachęcamy do składania deklaracji wyboru pielęgniarki POZ w naszej przychodni – zapewniamy opiekę doświadczonych pielęgniarek, dla których opieka nad kobietami i noworodkami to nie tylko praca, ale i życiowa misja! Deklaracje znaleźć można w zakładce – Do pobrania.